• Tytuł 2 slajdu podstrona EN
 • Tytuł 1 slajdu podstrona EN

"Staże IKAR" - trzynasta edycja

 

Już w wakacje rusza trzynasta edycja staży „STAŻE IKAR”, której organizatorem jest Żorska Izba Gospodarcza. W ramach projektu, w okresie wakacyjnym uczniowie będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych stażach zawodowych, na stanowiskach biurowych w lokalnych, żorskich firmach.

Celem przedsięwzięcia jest:

 • wspomaganie kształtowania postaw przedsiębiorczości wśród uczniów żorskich szkół ponadgimnazjalnych,
 • przybliżenie uczestnikom funkcjonowania w świecie biznesu oraz poznania jego realiów,
 • zapoznanie się z etykietą biurową
 • zdobyciu doświadczenia zawodowego.

Zapraszamy uczniów do udziału w projekcie, dzięki któremu będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności praktyczne. Czas trwania stażu to dwa tygodnie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 22 czerwca (piątek) 2018 r., w siedzibie Żorskiej Izby Gospodarczej:

44-240 Żory, os. Sikorskiego 52

tel. 32 4350306

e-mail: Biuro@zorig.zory.pl


PLAKAT

Szkolenie z RODO (12.06.2018, Żory)

 
Zapraszamy Państwa do udziału szkoleniu z zakresu unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO), które odbędzie się w dniu 12 czerwca 2018 r. (godz. 9.00-13.00) w siedzibie Żorskiej Izby Gospodarczej (os. Sikorskiego 52, I piętro, budynek Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych).

Dla  Firm zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej koszt szkolenia to 150,00 PLN netto od osoby.

Dla pozostałych Przedsiębiorców cena szkolenia wynosi 300,00 PLN netto od osoby.

Cena szkolenia obejmuje:

 • materiały szkoleniowe,
 • zaświadczenie o uczestnictwie,
 • poczęstunek.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem ŻorIG do dnia 8 czerwca br. (tel.: 32/43 50 306, e‑mail: biuro@zorig.zory.pl).

Szczegóły TUTAJ.

Zapraszamy do udziału!

W dniu 01.06.2018 r. biuro ŻorIG będzie nieczynne.

 
Informujemy, iż w dniu 01 czerwca 2018 r. biuro Żorskiej Izby Gospodarczej będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

„Dotacje na start” - rewitalizacja społeczna poprzez aktywizację zawodową mieszkańców Żor

 

W dniu 15 maja 2018 r. Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A.  rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do projektu „Dotacje na start”, skierowanym do osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą, które:
 • ukończyły 30 rok życia (od dnia 30 urodzin),
 • są mieszkańcami Miasta Żory ( tereny objęte rewitalizacją tj. Śródmieście wraz z zachodnią częścią Dzielnicy Kleszczówka, Osiedle Gwarków z terenami przyległymi – Dzielnica Rój),
 • planują rozpocząć działalność gospodarczą,
 • są bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, w szczególności:
  • kobiety (powracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka),
  • osoby powyżej 50 roku życia,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby o niskich kwalifikacjach,
  • osoby z niepełnosprawnościami.

Maksymalna wysokość dotacji 20000,00 zł  oraz dodatkowe wsparcie finansowe w łącznej wysokości do 19200,00 zł. Uczestnicy projektu będą mieli zapewnione szkolenia oraz doradztwo przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, jednorazowe wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wsparcie pomostowe po rozpoczęciu działalności.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane będą w dniach 15.05.2018 r. – 30.06.2018 r. od poniedziałku do piątku, w godz.7.00-15.00, w Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości S.A., 44-240 Żory, al. Wojska Polskiego 4.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie internetowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości: http://www.arpsa.pl/dotacje-na-start

E-składka nie tylko dla przedsiębiorcy

 
Nie trzeba być przedsiębiorcą, by korzystać z e-składki. Numer rachunku składkowego będzie potrzebny także wtedy, gdy składkę opłacają Państwo składki dobrowolne na ubezpieczenie zdrowotne lub za nianię.

Wiele informacji o e-składce kierowanych jest do przedsiębiorców, ale z numeru rachunku składkowego (NRS) korzystają także ci, którzy przedsiębiorcami nigdy nie byli. Dotyczy to między innymi osób, które zgłosiły się do dobrowolnych ubezpieczeń: emerytalno-rentowego lub zdrowotnego, a innego tytułu do tego ubezpieczenia nie mają. Z e-składki korzystają także duchowni oraz rodzice, którzy zatrudniają nianię w ramach umowy uaktywniającej. Jeżeli takie osoby nie otrzymały pisma ze swoim indywidualnym numerem rachunku składkowego lub je zagubiły, mogą go samodzielnie wyszukać, korzystając z wyszukiwarki numerów na stronie internetowej www.eskladka.pl. Należy podać w niej swój NIP, PESEL, bądź inny wymagany identyfikator, przy pomocy którego odnajdą państwo swój indywidualny numer rachunku składkowego. 

- Wyszukiwarka jest pomocna nie tylko do bieżącego opłacania składek, ale również dla tych osób, które zakończyły swoją działalność gospodarczą, a mają zadłużenie w ZUS. Skorzystać z niej mogą nie tylko biznesmeni, ale również osoby, które kiedyś opłacały dobrowolnie za siebie np. składkę zdrowotną  i okazało się, że zapomniały o jakiś wpłatach w przeszłości, a teraz muszą uregulować zaległości  i nie wiedzą, gdzie wpłacić zaległe kwoty – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego – Dlatego jeśli dostaliśmy pismo z ZUS w sprawie uregulowania zaległości, a nie wiemy na jaki rachunek opłacić składki, skorzystajmy z wyszukiwarki  numeru rachunku składkowego, by go odszukać.

Należy pamiętać także o tym, że od 1 stycznia br. do opłacenia składek korzystamy ze zwykłego przelewu, takiego, jakim płacimy inne rachunki,  np. za gaz czy telefon. Nie ma już specjalnych formatek, jakie istniały jeszcze do końca ubiegłego roku.

Subcategories

Realizacja: blueform.pl