• Tytuł 1 slajdu podstrona
 • Tytuł 2 slajdu podstrona

dolacz do nas

spg

 • 3
 • 1
 • 10
 • 4
 • 12
 • 2
 • 13
 • 14
 • 7
 • 8
 • 17
 • 15
 • 6
 • 11
 • 16
 • 5
 • 19
 • 18

Filip Szymczyk Młodzieżowym Liderem Biznesu 2016

 
21 kwietnia w Wydziale Zamiejscowym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach odbył się finał V edycji konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”. Po raz trzeci konkurs odbył się w całym Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego.
 
W pierwszej części finału 8 uczestników zaprezentowało swoje prace projektowe przygotowane w II etapie, obejmujące kampanię inwestycyjną regionu, a w drugiej części każdy z uczestników rozwiązywał zadanie ekonomiczne oraz odpowiadał na 2 wylosowane przez siebie pytania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.
 
Tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2016” zdobył Filip Szymczyk z Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Laureat otrzymał nagrodę rzeczową w postaci iPada Apple, ufundowanego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. oraz dwa bezpłatne semestry na dowolnie wybranym kierunku studiów na GWSH, którego fundatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Dodatkowo zwycięzca otrzymał zaproszenie na wycieczkę do Brukseli w celu odwiedzenia Parlamentu Europejskiego od prof. Jerzego Buzka.
 
II miejsce w konkursie zajął Paweł Brzezina z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, który otrzymał kamerę sportową GoPro, a III miejsce zajął Jan Marcalik z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku i otrzymał smartwatch Sony.
 
Pozostali finaliści, to Magdalena Chodura z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu Zdroju, Gennadij Komada z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu, Dominika Nowak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach, Oliwia Pałasz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach, Paweł Plottek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu, otrzymali wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia 
 
W wydarzeniu wzięło również udział wielu znakomitych gości. Wśród nich możemy wymienić Prezydenta Miasta Żory, Waldemara Sochę, Rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach prof. nadzw. dr hab. Krzysztofa Szaflarskiego i Wiceprezesa Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Andrzeja Zabieglińskiego. W finale wziął też udział Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Żorach, Aleksander Wolski, przedstawiciele organizacji gospodarczych z regionu, przedsiębiorcy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu.
 
Kilka słów do zgromadzonych wygłosili: Rektor GWSH Krzysztof Szaflarski oraz Wiceprezes KSSE S.A. Andrzej Zabiegliński.
 
W całym konkursie wzięło udział ponad 440 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.
 
Organizator, Żorska Izba Gospodarcza, pragnie serdecznie podziękować za zaangażowanie i wkład pracy włożony w organizację konkursu Partnerom, nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu wydarzenia oraz Sponsorom nagród, bez których realizacja konkursu nie byłaby możliwa.
 
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
 
Zdjęcia: Blueform, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Zespół Szkół Nr 2 im. ks. prof. Tischnera w Żorach.

 
 
 
 

"Młodzieżowy Lider Biznesu 2016" - finał

 
W dniu 21 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Zamiejscowego Wydziału Górnośląskiej Szkoły Handlowej w Żorach (Aula II, ul. Boryńska 2, 44-240 Żory) odbędzie się finał konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”.
 
Konkurs organizowany jest już po raz piąty i obejmuje swoim zasięgiem cały Subregion Zachodni Województwa Śląskiego.
 
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prof. Jerzy Buzek.
 
Organizatorem Konkursu jest Żorska Izba Gospodarcza, Partnerem Głównym – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Partnerem Naukowym – Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, a Partnerami Organizacyjnymi są: Śląskie Partnerstwo Gospodarcze, Urząd Miasta Rybnika i firma Blueform.
 
W tym roku główną wygraną w całym Konkursie będzie iPad Apple oraz bezpłatny rok na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Dodatkowo zwycięzca otrzyma nagrodę specjalną od prof. Jerzego Buzka.
 
Konkurs ma na celu promocję przedsiębiorczości oraz rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych ekonomicznych umiejętności, zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu.

"Młodzieżowy Lider Biznesu 2016" - wyniki II etapu

 
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami drugiego etapu piątej edycji Konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016".
 
Lista osób zakwalifikowanych do FINAŁU znajduje się TUTAJ.
 
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym!
 
Finał konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00 w Auli II Wydziału Zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, tj. ul. Boryńska 2, 44-240 Żory.
 
Finał będzie się składał z 2 części:
- prezentacja projektu (forma prezentacji dowolna, dostępny będzie rzutnik multimedialny i komputer)
- odpowiedź na 3 pytania z zakresu zagadnień konkursowych (jedno pytanie obliczeniowe, drugie teoretyczne i trzecie praktyczne).
 

MLB 2016 - II etap

 
Trwa II etap konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016". 60 Uczestników przygotowuje prace projektowe nt. „Jak zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Twoim regionie?" W ramach kampanii inwestycyjnych Uczestnicy przygotowują spoty reklamowe oraz krótkie opisy swoich pomysłów. Do III etapu zakwalifikuje się 8 osób.
 
UWAGA! Z uwagi na liczne prośby Uczestników oraz Nauczycieli przedłużamy ostateczny termin składania prac projektowych do 18 MARCA 2016 R.
 

I etap konkursu "Młodzieżowy Lider Biznesu 2016" - wyniki

 
Zakończył się już I etap konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”
  
W sumie w pierwszym etapie wzięło udział 447 uczestników. 60 z nich nadal ma szanse na zwycięstwo i ciekawe nagrody. Uczestnicy w konkursie mogą wykazać się nie tylko wiedzą, ale też pomysłowością i kreatywnością, gdyż następnym krokiem będzie stworzenie pracy projektowej na zadany temat.
  
Do wszystkich osób zakwalifikowanych do II etapu, zgodnie z Regulaminem, w poniedziałek, 15 lutego br., został wysłany e-mail z  tematem pracy projektowej, stanowiącej II etap konkursu. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie o sprawdzenie skrzynek pocztowych (łącznie z folderem SPAM).
 
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zakwalifikowanym do II etapu.

 
 

Młodzieżowy Lider Biznesu 2016 - I etap przedłużony

 
W związku z licznymi prośbami ze strony szkół biorących udział w projekcie przedłużamy czas trwania I etapu konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016” do 10 lutego 2016 r. (do godz. 23:59).
W I etapie Uczestnicy wypełniają test on-line składający się z 30 pytań, dostępny na stronie www.mlb.gwsh.pl.
Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu i ma za zadanie promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży. Jego celem jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności, zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu.
Nagrody w konkursie to m.in.:
 • 1 miejsce – iPad Apple oraz bezpłatny rok na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach
 • 2 miejsce – kamerka sportowa
 • 3 miejsce – smartwatch 

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów dostępne są TUTAJ.

 

Realizacja: blueform.pl