Inicjatywa staży uczniowskich „IKAR” powstała z myślą o młodych ludziach. W dzisiejszych czasach dla pracodawcy nie liczy się tylko wiedza teoretyczna, ale również doświadczenie, kreatywność, komunikatywność. Żorska Izba Gospodarcza chcąc pomóc uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu w zdobywaniu tych umiejętności co roku organizuje staże w firmach z Żor i okolic.

Naszym celem jest przybliżenie uczestnikom funkcjonowania w świecie biznesu, poznania jego realiów i zdobyciu doświadczenia zawodowego tak przydatnego w konstruowaniu CV w przyszłości. Wierzymy, że pomogą one młodym ludziom zaplanować swoją przyszłość, wybrać ścieżkę zawodową, ale również stworzą możliwość głębszego poznania wymarzonego zawodu. Dzięki stażom „IKAR” uczniowie mają niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, co tak naprawdę oferuje im rynek pracy i jakie muszą wziąć pod uwagę czynniki, aby mieć nad nim przewagę.

Są one także wielką szansą, gdyż pracodawca obserwując stażystę, jego umiejętności, zaangażowanie i osobowość być może widzi w nim swojego potencjalnego pracownika. Z kolei stażysta po zakończonej edukacji decydując się na powrót do firmy nie będzie rozczarowany zakresem powierzonych obowiązków i realiami, w jakich przyjdzie mu funkcjonować.

Stawiając na odważnych, twórczych, pełnych pomysłów młodych ludzi firmy mogą również liczyć na wymierne korzyści dla siebie.