Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu z Dnia Przedsiębiorcy 2019 – znajduje się TUTAJ.
W piątek, 29 listopada, odbyła się VIII edycja imprezy pn. „Dzień Przedsiębiorcy”. Zorganizowane zostały prelekcje i szkolenia dla przedsiębiorców i ich pracowników, a całość zakończyła gala, połączona z Jubileuszem XX-lecia istnienia Żorskiej Izby Gospodarczej. Była to okazja do wspomnień oraz podsumowania tego, w co do tej pory Izba się zaangażowała. Padały miłe słowa i pochwały pod kątem biznesu, wręczono mnóstwo nagród za osiągnięcia i zaangażowanie.

W pierwszej kolejności, zgodnie z protokołem, nadane zostało odznaczenie wojewódzkie. Radny Województwa, Pan Jacek Świerkocki, wręczył Złotą Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego firmie Centrum Zaopatrzenia Budowlanego „Hadex” Sp. z o.o.

Wśród nagrodzonych w Konkursie „LIGA 5 za 2018” znalazły się takie firmy jak:

„Liga 5” jest nagrodą przyznawaną przez przedsiębiorców zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej innym firmom członkowskim, które sprawnie zarządzane, z powodzeniem działają na lokalnym rynku i mogą pochwalić się różnorakimi osiągnięciami.

Tytuł „Firmy Przyjaznej Mieszkańcom 2019” otrzymała firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. Drugie miejsce w Konkursie zajęła firma ASPERS Przemysław Biegała, a trzecie Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego Filia pod nazwą Wydział Zamiejscowy w Żorach. Celem Konkursu było promowanie zasad dialogu społecznego, popularyzacja postaw biznesowych przyjaznych społeczeństwu, promocja firm, których aktywność znacząco wpływa na rozwój miasta i poprawę standardu życia mieszkańców oraz firm, które angażują się w życie lokalne.

Wzorem lat poprzednich Zarząd ŻorIG podjął decyzję o uhonorowaniu osób i instytucji, które niekoniecznie są z nią związane, a mimo to aktywnie działają na jej rzecz i w szczególny sposób przyczyniają się do jej rozwoju. W trakcie gali „Dnia Przedsiębiorcy” wręczono więc wyróżnienia specjalne. Tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej” za wzorcową współpracę, otrzymało Forum Firm w Radlinie, a tytuł „Honorowych Członków Żorskiej Izby Gospodarczej” za wkład w budowanie i rozwój Izby nadano Pani Weronice Pawlickiej-Jaworskiej, Panu Adamowi Menżykowi oraz Panu Zenonowi Smołce.

W programie gali przewidziano również wręczenie Dyplomów Honorowych firmom, które są członkami Izby od początku jej istnienia. Otrzymały je:

Część oficjalną gali swoimi występami uświetniły żorska artystka KOLINA oraz Mażoretki Eksplozja. A skoro jubileusz, to był również tort, życzenia i gratulacje, całość zaś zakończyła się bankietem.

Zarząd Izby pragnie podziękować wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie „Dnia Przedsiębiorcy 2019″.

Dziękujemy również Sponsorom i Partnerom wydarzenia, tj.:

fot. Bartek Grabiec, ŻorIG