Dzień Przedsiębiorcy 2018 – relacja

W dniu 23 listopada br. odbyła się VII edycja Dnia Przedsiębiorcy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Najpierw, w godzinach porannych odbyło się seminarium szkoleniowe adresowane do Przedsiębiorców i Pracodawców. Zakres tematyczny obejmował: kontrole PIP w  zakładzie pracy (PIP), Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz elektroniczne zwolnienia lekarskie (ZUS) oraz formy wsparcia dla przedsiębiorców i pracodawców (PUP Żory).

Następnie, w godzinach wieczornych w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się doroczna Gala uświetniającą Dzień Przedsiębiorcy. Była to okazja do wręczenia nagród i wyróżnień.

Wśród nagrodzonych w Konkursie „LIGA 5 za 2017” znalazły się takie firmy jak:

„LIGA 5” jest nagrodą przyznawaną przez przedsiębiorców zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej innym firmom członkowskim, które sprawnie zarządzane, z powodzeniem działają na lokalnym rynku i mogą pochwalić się różnorakimi osiągnięciami.

Tytuł „Firmy Przyjaznej Mieszkańcom 2018” otrzymała Restauracja Wiejska Chata Joanna Borgosz z Wodzisławia Śląskiego. Drugie miejsce w Konkursie zajął Dom Przyjęć „u Klimosza” z Pogwizdowa, a trzecie Śląski Ośrodek Leczenia Chorób Oczu z Żor. Celem Konkursu FPM było promowanie zasad dialogu społecznego, popularyzacja postaw biznesowych przyjaznych społeczeństwu, promocja firm, których aktywność znacząco wpływa na rozwój miasta i poprawę standardu życia mieszkańców oraz firm, które angażują się w życie lokalne.

Wzorem lat poprzednich Zarząd ŻorIG podjął decyzję o uhonorowaniu osób i instytucji, które niekoniecznie są z nią związane, a mimo to aktywnie działają na jej rzecz i w szczególny sposób przyczyniają się do jej rozwoju. W roku bieżącym tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej” otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Żorach, natomiast tytuł Honorowego Członka Żorskiej Izby Gospodarczej, Pan Władysław Deręgowski.

Podczas Gali Dyplomami Honorowymi wyróżniono także firmy obchodzące 10-lecie Członkostwa w ŻorIG-u tj.:

Galę swoimi występami uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej w Żorach. W pierwszej części uroczystości w utworach W. A. Mozarta, F. Haendel i C. Gardel zaprezentował się Kwartet smyczkowy. W drugiej części kompozycje P. Czajkowskiego oraz M. Kożaliewa zagrał Zespół kameralny. Młodzi, utalentowani artyści dostarczyli wielu pięknych wrażeń i niezapomnianych doznań.

Zarząd Izby pragnie podziękować wszystkim szacownym Gościom oraz Osobom zaangażowanym w przygotowanie „Dnia Przedsiębiorcy 2018″.

Dziękujemy również Sponsorom i Partnerom wydarzenia, tj.:

Do zobaczenia na XX-leciu Izby!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz