Zakończyła się już V edycja imprezy pn. „Dzień Przedsiębiorcy”, skierowanej do Przedsiębiorców z Żor i okolic. W ramach wydarzenia odbyło się seminarium szkoleniowe oraz gala połączona z koncertem „Z kulturą w biznesie”.
Seminarium przeprowadził przedstawiciel Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. , a dotyczyło ono możliwości inwestowania w strefie przez małe i średnie przedsiębiorstwa.
Gala „Dnia Przedsiębiorcy” zgromadziła w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury wiele znaczących postaci, w tym przedstawicieli władz szczebla zarówno wojewódzkiego jak i lokalnego, radnych, gości ze stowarzyszeń gospodarczych z okolicznych miast, przedstawicieli placówek oświatowych oraz miejscowych przedsiębiorców. Padały miłe słowa i pochwały pod kątem biznesu, wręczono nagrody za osiągnięcia i zaangażowanie.
Wyróżnienie „Liga 5 za 2015 rok”, czyli nagrodę przyznawaną przez przedsiębiorców zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej firmom, które sprawnie zarządzane, z powodzeniem działają na lokalnym rynku i mogą pochwalić się różnorakimi osiągnięciami, otrzymały 3 firmy:
Celem kolejnego Konkursu tj. „Firma Przyjazna Mieszkańcom 2016″ było promowanie zasad dialogu społecznego, popularyzacja postaw biznesowych przyjaznych społeczeństwu, promocja firm, których aktywność znacząco wpływa na rozwój miasta i poprawę standardu życia mieszkańców oraz firm, które angażują się w życie lokalne. W głosowaniu online oddano prawie 6 tysięcy głosów. Podczas Gali nastąpiło uroczyste wręczenie tego wyróżnienia. Tym razem otrzymał je Antykwariat „Pod Wodną Panną”.
Kolejnym punktem programu było wręczenie Dyplomów Honorowych z okazji 10-lecia Członkostwa w ŻorIG-u dla 3 firm:
Jak co roku Zarząd Izby wyróżnia również osoby i instytucje, które niekoniecznie są z nią związane, a mimo to aktywnie działają na jej rzecz i w szczególny sposób przyczyniają się do jej rozwoju. W trakcie Gali „Dnia Przedsiębiorcy” wręczono więc wyróżnienia specjalne. Tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej” za aktywną współpracę z Izbą przy okazji organizacji różnego typu wydarzeń i akcji dla przedsiębiorców i nie tylko, otrzymał współorganizator gali, tj. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, zaś tytuł „Honorowego Członka Żorskiej Izby Gospodarczej” za wieloletnie działania na rzecz Izby, Alojzy Gamoń.
Całość uświetnił koncert Big Bandu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach pod batutą Michała Pradeli. Młodzi, utalentowani artyści dostarczyli wielu pięknych i niezapomnianych wrażeń. Zachwyt Gości słychać było jeszcze długo podczas kuluarowych rozmów.
Poniżej znajdą Państwo krótki fotoreportaż z imprezy, dzięki uprzejmości Miesięcznika Europerspektywy, który objął patronat nad wydarzeniem.
W imieniu Żorskiej Izby Gospodarczej oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach dziękujemy wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
Dziękujemy również instytucjom, które wsparły organizację imprezy tj.:
Do zobaczenia za rok!