„Dzień Przedsiębiorcy 2017″ już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
Gala „Dnia Przedsiębiorcy” zgromadziła wielu znaczących gości, w tym przedstawicieli władz, stowarzyszeń gospodarczych z okolicznych miast, radnych, przedstawicieli placówek oświatowych oraz miejscowych przedsiębiorców. Spotkanie było okazją do wyróżnienia tych, którzy nas wspierają i pomagają nam w naszych działaniach.
W tym roku, wyróżnienie „Liga 5″, czyli nagrodę przyznawaną przez przedsiębiorców zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej firmom, które sprawnie zarządzane, z powodzeniem działają na lokalnym rynku i mogą pochwalić się różnorakimi osiągnięciami, otrzymały 3 firmy:
Celem Konkursu „Firma Przyjazna Mieszkańcom 2017” było promowanie zasad dialogu społecznego, popularyzacja postaw biznesowych przyjaznych społeczeństwu, promocja firm, których aktywność znacząco wpływa na rozwój miasta i poprawę standardu życia mieszkańców oraz firm, które angażują się w życie lokalne. W głosowaniu online oddano ponad 15 tysięcy głosów. Podczas Gali nastąpiło wręczenie tego wyróżnienia. Tym razem otrzymała je Firma Nifco Korea Poland Sp. z o.o.
Jak co roku Zarząd Izby wyróżnia również osoby i instytucje, które niekoniecznie są z nią związane, a mimo to aktywnie działają na jej rzecz i w szczególny sposób przyczyniają się do jej rozwoju. W trakcie Gali „Dnia Przedsiębiorcy” wręczono więc wyróżnienia specjalne. Tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej” za aktywną współpracę z Izbą i jej wspieranie otrzymało Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych, zaś tytuł „Honorowego Członka Żorskiej Izby Gospodarczej” za wieloletnie działania na rzecz Izby, Pan Marek Myśliwiec.
Całość uświetnił koncert zespołu Wide World of Music Trio, który zaprezentował przeboje światowej muzyki w ciekawych, instrumentalnych aranżacjach. Zachwyt Gości słychać było jeszcze długo podczas kuluarowych rozmów.